|   mapa strony   |   kontakt   |

O szkole

   Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie jest szkołą publiczną, powołaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Nadzór nad Szkołą sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie z ramienia Ministerstwa właściwego dla spraw kultury. Funkcję Wizytatorów Regionu Małopolskiego CEA pełnią mgr Jolanta Chliszcz i mgr Wiesław Dziedziński.

 

    Szkoła nasza przygotowuje do kolejnego etapu kształcenia zawodowego oraz odgrywa ogromną rolę w procesie umuzykalnienia.

 

  Uczniowie kształceni są w zakresie gry na wybranym instrumencie. Zajęcia odbywają się indywidualnie (1 uczeń - 1 nauczyciel). Od pierwszej do trzeciej klasy cyklu sześcioletniego są to dwie godziny lekcyjne tygodniowo po 30 minut. W klasach starszych i cyklu czteroletnim dwie godziny lekcyjne tygodniowo po 45 minut. Ponadto nauka w szkole muzycznej I stopnia obejmuje zajęcia teoretyczne, realizowane w grupach z następujących przedmiotów: rytmika i kształcenie słuchu w klasach młodszych oraz audycje muzyczne i kształcenie słuchu w klasach starszych, w wymiarze średnio 3-4 godziny lekcyjne tygodniowo.

 

  Uczniowie naszej szkoły dużo koncertują. Prezentują się nie tylko jako soliści, ale również w zespołach kameralnych, w orkiestrze i chórze. Biorą udział w konkursach muzycznych i przesłuchaniach.

 

  Nauczyciele pracujący w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Miechowie to nie tylko oddani pedagodzy, ale również wspaniali muzycy, których kunszt podziwiać możemy na koncertach w kraju i za granicą. Pracownicy szkoły tworzą zgrany zespół, co wpływa na dobrą atmosferę pracy, pozwala na harmonijny rozwój i tworzy wyjątkowy klimat miechowskiej szkoły.