|   mapa strony   |   kontakt   |

„Na 4 ręce i więcej”

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZESPOŁÓW FORTEPIANOWYCH
„NA 4 RĘCE I WIĘCEJ”

 

    Dyrekcja PSM I st. w Miechowie serdecznie zaprasza nauczycielii uczniów szkół muzycznych I stopnia do udziału w I edycji Międzyszkolnego Konkursu Zespołów Fortepianowych „Na cztery ręce i więcej”, który odbędzie się 12 lutego 2015.
   Przedsięwzięcie to, pomyślane jako rozszerzenie ubiegłorocznego I Szkolnego Konkursu Duetów Fortepianowych, jest wyjściem na przeciw wprowadzonym w tym roku szkolnym zmianom w szkolnictwie muzycznym. Gra w zespole, jako nowy kierunek edukacji muzycznej uczniów, wprowadza w proces nauczania wiele walorów dydaktycznych, czyniąc naukę gry na instrumencie przyjemną i przystępną. Organizowany przez naszą Szkołę Konkurs niech będzie zatem dodatkową zachętą dla uczniów i nauczycieli do popularyzowania tej formy wspólnego muzykowania oraz okazją do konfrontacji osiągnięć artystycznych zespołów fortepianowych.
    W tegorocznej edycji będziemy gościć jako Przewodniczącego Jury dr hab. Sławomira Cierpika z Akademii Muzycznej w Krakowie. Licząc, że będzie to dla nas wszystkich także dydaktyczne doznanie, zapraszamy do udziału w warsztatach, które poprowadzi dr hab. Sławomir Cierpik po zakończeniu koncertu laureatów. Do czynnego uczestniczenia w zajęciach będą zaproszeni wszyscy laureaci konkursu.
   Oczekujemy na liczne Państwa przybycie, mając nadzieję, że I Międzyszkolny Konkurs Zespołów Fortepianowych zapoczątkuje nową tradycję wspólnych twórczych spotkań.


Dyrektor PSM I st. mgr Barbara Becla - Popiela

Koordynator konkursu:
mgr Anna Macheta: tel. 606 446 984 


 
 


 

Dokumenty do pobrania: