|   mapa strony   |   kontakt   |

Festiwal Obojowy im. Emiliana Pardusa

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL OBOJOWY
IM. EMILIANA PARDUSA

15-16 maj 2021 r.

 

Szanowni Państwo,  
Dyrektorzy oraz Pedagodzy klas oboju Szkół Muzycznych I i II stopnia.


W imieniu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie mam przyjemność zaprosić uczniów i pedagogów klas oboju szkół muzycznych I i II stopnia do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Obojowego im. Emiliana Pardusa.
 
Ideą powstania Festiwalu było powołanie do życia wydarzenia upamiętniającego postać Emiliana Pardusa – oboisty, założyciela Szkoły i jej pierwszego Dyrektora. Inauguracja festiwalu z okazji obchodów jubileuszu 50 lecia Szkoły będzie wyrazem hołdui uczcze niem pamięci tego wybitnego pedagoga. Przesłuchania festiwalowe odbędą się w dniach 15-16 maja 2021 roku.

Współorganizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Przyjaciół PSM I st. w Miechowie LEGATO. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Powiatu Miechowskiego oraz Burmistrz Gminy i Miasta Miechów. Patronat medialny objęła Gazeta Miechowska oraz Wieści Miechowskie. Konkurs odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Krakowskiego Banku Spółdzielczego.


Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną Festiwal odbędzie się w formie online.

Mając nadzieję na liczne Państwa uczestnistwo wierzę, że I Ogólnopolski Festiwal Obojowy zapoczątkuje nową tradycję twórczych spotkań i stanie się ważnym wydarzeniem dla środowiska oboistów, naszej szkoły i lokalnej społeczności.


Z wyrazami szacunku,

Anna Macheta
Dyrektor PSM I st. im. M. K. Ogińskiego w Miechowie
 


 


 

Dokumenty do pobrania: